Projekt INTERFILMLAB 6.0 – WARSAW dobiegł końca

Za nami finał warszawskiej edycji INTERFILMLAB 6.0. W Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy odbyła się wieńcząca warsztaty sesja pitchingowa. Uczestnicy z Polski, Ukrainy, Francji i Włoch zaprezentowali swoje projekty filmowe przed gronem ekspertów.

8 listopada 2022 roku w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy w Warszawie zgromadzili się uczestnicy programu INTERFILMLAB 6.0, by zaprezentować projekty filmowe, nad którymi pracowali w grupach przez cały tydzień. Ich zadaniem było przygotowanie wszystkich elementów produkcji filmowej, a także opracowanie jej ścieżki dystrybucyjnej z uwzględnieniem dostępnych na całym globie platform VOD.

InterFilmLab 6.0 08.11.2022 Warszawa . Fot. Przemysław Skrzydło

W komisji oceniającej potencjał międzynarodowy filmów zasiedli opiekunowie każdej z trzech grup: Karim KouraniAnna Morawiec i Marek Pawlikowski, a także wykładowcy – Polscy i zagraniczni – którzy na wcześniejszych etapach warsztatów dzielili się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem: Izabela Kiszka-HoflikLaura Abbaleo i Illia Svidler.

InterFilmLab 6.0 08.11.2022 Warszawa . Fot. Przemysław Skrzydło

Sesję pitchingową moderował Błażej Hrapkowicz, dyrektor artystyczny 21. CINEMAFORUM – festiwalu, któremu towarzyszył program INTERFILMLAB 6.0 – Warsaw. Nad harmonijnym przebiegiem warsztatów czuwała natomiast koordynatorka programów edukacyjnych ze Stowarzyszenia FILMFORUM – Anna Andriushchenko.

InterFilmLab 6.0 08.11.2022 Warszawa . Fot. Przemysław Skrzydło

– Wspaniale było obserwować, jak młodzi filmowcy rozwijają swoje pomysły i jak przeradzają się one w projekty gotowe do realizacji. Ich prezentacje były nie tylko profesjonalnie przygotowane, ale także bardzo aktualne, ukazujące jak bardzo oddziałuje na nich sytuacja w Ukrainie i na świecie. Uczestnicy warsztatów nie bali się podejmować trudnych tematów, takich jak pandemia czy wojna, a jednocześnie podchodzili do nich w bardzo kreatywny sposób – skomentowała koordynatorka programu.

Po prezentacjach wszystkich grup odbyło się oficjalne rozdanie certyfikatów uczestnictwa w programie INTERFILMLAB.

InterFilmLab 6.0 08.11.2022 Warszawa . Fot. Przemysław Skrzydło

***
INTERFILMLAB
 to cykl wydarzeń branżowych, których celem jest dostarczenie młodym europejskim filmowcom wiedzy na temat funkcjonowania międzynarodowego rynku filmowego oraz możliwości wzmocnienia potencjału eksportowego europejskiego kina już na etapie rozwoju projektów filmowych i planowania produkcji. Osią tematyczną działań edukacyjnych zaplanowanych na rok 2022 w ramach INTERFILMLAB 6.0 były zasady produkcji, promocji i dystrybucji utworów audiowizualnych na potrzeby rynku VOD oraz analiza szans i możliwości europejskiego kina w kontekście intensywnego rozwoju tej formy rozpowszechniania produkcji filmowej.

www.interfilmlab.pl

Organizatorzy:

Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji (Polska);

Stowarzyszenie FILMFORUM (Polska);

KINOGRAPHE (Francja);

Stiftelsen Amandusfestivalen (Norwegia):

CinemaHall (Ukraina);

Associazione Cinematografica e Culturale LABORATORIO DEI SOGNI (Włochy).

Wydarzenie realizowane jest przy wsparciu Unii Europejskiej.

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.