Przejdź do treści

Wystartowała 7. edycja projektu INTERFILMLAB

INTERFILMLAB 7.0 to kolejna odsłona programu edukacyjnego dla młodych twórców filmowych, który odbywa się w Olsztynie jako wydarzenie towarzyszące WAMA Film Festival.

Instytut KOSMOPOLIS przygotował następną edycję programu INTERFILMLAB dla twórców, którzy mają już na koncie pierwsze doświadczenia zawodowe. Pierwszego dnia października odbyła się jego inauguracja. Spotkanie organizacyjne przeprowadzili koordynatorzy projektu: Anna Andriuschenko i Karim Kourani oraz producent festiwalu WAMA Maciej Dominiak.

INTERFILMLAB 7.0

INTERFILMLAB 7.0 to kolejna edycja prestiżowego projektu, mającego na celu otwarcie polskiego przemysłu filmowego na nowoczesne technologie oraz innowacyjne metody działania zwiększające konkurencyjność dokonań artystycznych młodych polskich filmowców.

Młodzi producenci, scenarzyści i reżyserzy przez tydzień będą spotykali się z ekspertami z branży filmowej, by zdobyć aktualną wiedzę na temat zasad produkcji, sprzedaży, promocji i dystrybucji filmów na rynku międzynarodowym, a także rozwinąć umiejętności w zakresie autopromocji i networkingu.

W tym roku rolę mentorki, która wprowadza uczestników projektu w wieloaspektowy świat produkcji filmowej, pełni producentka Beata Rzeźniczek. Wiedzę na temat developmentu i self-managementu swoimi wykładami uzupełnią: reżyser castingu Piotr Bartuszek, który podzieli się swoim know how na temat budowania zespołu aktorów, oraz Eivind Myklebost Nordengen, producent i dyrektor programowy Amandus Film Festival – największego festiwalu dla młodych filmowców w Norwegii, który wyjaśni, jak świetnym narzędziem budowania własnej marki na rynku filmowym jest strategia festiwalowa. Zwieńczeniem INTERFILMLAB 7.0 będzie spotkanie z Anną Dziedzic, ekspertką PR reprezentującą Crew United – europejską platformę networkingową dla filmowców.

Warsztatowicze będą mieli tydzień na przygotowanie w grupach autorskich projektów filmowych, które zaprezentują podczas finałowego pitchingu przed ekspertami. Nad sprawnym przebiegiem prac każdej z grup czuwać będą opiekunowie – Karim Kourani i Marek Pawlikowski. Dodatkowymi konsultacjami wspierać będą ich Beata Rzeźniczek i Anna Dziedzic.

Sesja pitchingowa, która zwieńczy projekt, odbędzie się w piątek 6 października 2023 roku. Certyfikaty udziału w programie edukacyjnym zostaną rozdane podczas uroczystego finału 7 października 2023.

***

Organizatorem projektu INTERFILMLAB 7.0 jest Instytut KOSMOPOLIS Fundacja Nauki, Kultury i Edukacji w Olsztynie.

Projekt „INTERFILMLAB – edukacja na rzecz zwiększenia konkurencyjności i możliwości eksportowych polskiego przemysłu filmowego (7. edycja)” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozostających w dyspozycji Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w ramach Programu: „Rozwój Sektorów Kreatywnych 2023”.